Jaki alarm wybrać do domu?

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych jest najważniejsze. Alarm domowy pozwoli o nie zadbać i dopilnuje, żeby na terenie posiadłości nie znaleźli się żadni niepożądani goście. To proste, a zarazem skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem i kradzieżą. Jaki alarm wybrać do mieszkania lub domu? Na co zwrócić uwagę?

Producenci alarmów domowych oferują szeroki wybór rozwiązań. Urządzenia alarmowe różnią się ze względu na zakres działania i sposób montażu. To, co je łączy to sposób działania. Standardowy alarm do domu pracuje w różnych trybach – w obecności domowników oraz podczas nieobecności domowników. W momencie, w którym opuszczamy dom należy uzbroić alarm, do czego służy specjalny PIN. Analogicznie, po powrocie do domu alarm należy rozbroić. Alarm może pracować również w trybie nocnym, wówczas włączana jest wyłącznie ochrona obwodu domu / mieszkania. Wszystkie te procedury można zrealizować również z aplikacji adekwatnej dla posiadanego systemu alarmowego.

Wybrane modele poza funkcjami podstawowymi oferują możliwość zarządzania pracą innych instalacji w domu, m.in. oświetleniem posesji czy pozycją rolet zewnętrznych. Dzięki temu zyskujemy nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę. Zintegrowanie alarmu z wybranymi instalacjami i systemami może się również przełożyć na oszczędności.

Jaki system alarmowy wybrać, kiedy mieszkanie lub dom jest wykończony?

O montażu alarmu warto pomyśleć już na etapie projektowania nieruchomości. To pozwoli na dyskretne prowadzenie okablowania w specjalnych rynnach w ścianach. A co w sytuacji, w której chcielibyśmy zabezpieczyć nieruchomość już wykończoną?

Właściciele domów i mieszkań coraz częściej decydują się na montaż alarmów w obiektach, w których ich instalacja nie była wcześniej przewidziana. To generuje problemy związane z zakresem i sposobem prowadzenia prac instalacyjnych. Alternatywą dla tradycyjnych urządzeń są nowoczesne alarmy bezprzewodowe. Ich montaż nie wymaga prowadzenia kabli, a co za tym idzie nie musimy kuć ścian, ani godzić się na montaż nieestetycznych przewodów.

Dodatkowe zalety systemu bezprzewodowego

Nieuciążliwy montaż to jedna z zalet alarmu bezprzewodowego. Kolejną jest możliwość zdalnego sterowania alarmem oraz jego dodatkowymi funkcjami. Czytelna i intuicyjna w obsłudze aplikacja umożliwia zmianę trybu pracy alarmu oraz systemów zintegrowanych, jednocześnie dostarczając Ci podstawowe informacje o tym, co dzieje się w Twoim mieszkaniu lub domu pod Twoją nieobecność. Innowacyjne systemy, takie jak Jablotron oferują dostęp do informacji dotyczących temperatury powietrza w pomieszczeniach oraz aktualnego zużycia energii. Pozwalają także na zdalne przeglądanie zdjęć z zabezpieczonych pomieszczeń.