System alarmowy bezprzewodowy

Alarmy, systemy SSWiN, instalacje alarmowe | Katowice Sosnowiec Tychy Śląsk

Podstawowym zadaniem systemu alarmowego jest wykrycie próby włamania oraz poinformowanie właściciela lub zarządcy nieruchomości i / lub grupy interwencyjnej o potencjalnym włamaniu / kradzieży. System zwiększa poziom bezpieczeństwa, a dzięki możliwości integracji z innymi instalacjami oferuje wygodę zarządzania m.in. pozycją rolet zewnętrznych, oświetleniem posesji czy systemem nawadniania ogrodu.

System alarmowy bezprzewodowy to rozwiązanie dedykowane potrzebom:

  • nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego,
  • obiektów użytkowych i usługowych,
  • nieruchomości, których pierwotny projekt nie przewidywał montażu alarmu.

Bezinwazyjna instalacja systemu oraz możliwość zarządzania jego funkcjonalnością z poziomu aplikacji mobilnej przekładają się na wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania lokalu.

Jednym z czołowych producentów bezprzewodowych systemów alarmowych jest Jablotron. Systemy tej marki cechują się niezawodnością, wysoką intuicyjnością obsługi oraz szerokimi możliwościami konfiguracji. To pozwala nie tylko na bezinwazyjny montaż systemu w eksploatowanym już obiekcie, ale przede wszystkim na jego dostosowanie do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

Czym charakteryzuje się system Jablotron?

Jablotron jest jednym z czołowych dostawców systemów bezprzewodowych. To rozwiązania, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania nieruchomości, jednocześnie gwarantując najwyższy poziom zadowolenia użytkownika. System powstał  na bazie trzydziestoletniego doświadczenia w branży zabezpieczeń. Marka stale rozwija oferowane produkty i dostosowuje je do zmieniających się potrzeb i oczekiwań użytkowników,  jak również wymogów nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego i użytkowego. Sterowanie alarmem jest bardzo proste i może być realizowane z poziomu aplikacji mobilnej.

Alarm Jablotron to skuteczne zabezpieczenie mieszkania, domu i posesji, który dodatkowo potrafi włączyć oświetlenie lub opuścić żaluzje zewnętrzne. Oświetlenie posesji podnosi poziom bezpieczeństwa, podczas gdy automatyczne opuszczenie żaluzji po uzbrojeniu alarmu minimalizuje ryzyko włamania i kradzieży, a także ogranicza szkody wynikające z dewastacji mienia.

Zarządzanie systemem z poziomu aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna to praktycznie nieograniczona swoboda zarządzania pracą systemu alarmowego z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do Internetu, żeby uzbroić/rozbroić alarm oraz sterować jego pracą. Aplikacja daje dostęp do informacji o tym, co dzieje się w domu lub innym obiekcie pod nieobecność domowników, użytkowników i pozwala imitować codzienną aktywność, dzięki czemu potencjalny włamywacz nie ma pewności, czy nieruchomość jest w danym momencie zamieszkała czy też wyjechaliśmy na wakacje.

Podstawowe funkcje aplikacji My JABLOTRON obejmują:

  • nieograniczony dostęp do wszystkich urządzeń Jablotron zintegrowanych w ramach systemu,
  • możliwość sterowania alarmem z poziomu aplikacji tak, jakby był uruchamiany z poziomu fizycznej klawiatury urządzenia,
  • możliwość zdalnego przeglądania zdjęć z zabezpieczonych pomieszczeń,
  • możliwość sprawdzenia temperatury w pomieszczeniach i zużycia energii,
  • możliwość włączenia/wyłączenia oświetlenia posesji,
  • możliwość opuszczenia/podniesienia rolet zewnętrznych,
  • możliwość włączenia / wyłączenia wszelkich innych elementów zintegrowanych z systemem.